A Teltonika routerek nem hagynak cserben
Redundáns, tartalék, csere, plusz készlet, pótkeret, megtakarítás stb... Ezek a szavak nem csak az informatikában, hanem az élet szinte minden területén elhangozhatnak. Ha routerekről van szó, a redundancia a legalább kettő, egymástól független internetcsatlakozást jelenti. Ez szépen hangzik, de vajon mit ér a két internet előfizetés, ha a router adja fel a szolgálatot?
A Teltonikának erre is van válasza!
Nem hagy cserben, de pontosan mi is az a „cser"?
Eredetileg: „cserben maradt”, melynek jelentése: hiábavalóvá, feleslegessé vált. A cserzés egy bőrkikészítési eljárás, ami ellágyítja, rugalmassá teszi az irharéteget. Egy nagy gödörben halmozták fel a bőröket és a csertölgy kérgeit, majd három hónapra felöntötték az egészet vízzel. A túl sokáig cserzőlében maradt bőr tönkrement, vagy nagyon lecsökkent az értéke. Már hosszú évek óta olyan világban élünk, ahol szó szerint nincs megállás - az eszközöknek minden esetben 100%-ban rendelkezésre kell állnia. Gondolj bele, ha vásárlóként egy leállt webshoppal találkozol, valószínűleg inkább megrendeled máshonnan a terméket. Most pedig képzeld el azt, hogy Te vagy a webshop üzemeltetője, és hirtelen mindjárt sokkal ijesztőbbé válik a szituáció.
A két egymástól független internet-hozzáférés célszerűnek és elengedhetetlennek tűnik.
- Emlékezz vissza, hányszor volt internet kimaradás a cégednél vagy otthonodban?
- Hány alkalommal működött rosszul vagy állt meg a routered?
Biztos vagyok benne, hogy a legtöbbször maguk az eszközök romlottak el, és ebben az esetben sajnos a két internet-előfizetés sem menthetett meg.
Miért, a Teltonika routerek örökké működnek?
Ha a meghibásodási arányt és a rendelkezésre állási időt vesszük figyelembe, akkor akár még ezt is kijelenthetnénk. Az igazi megoldás az a VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol) szolgáltatás. Ehhez kettő darab olyan router szükséges, melyek támogatják a VRRP protokollt. Ez egy számítógépes hálózati protokoll, amelyet a LAN-hálózaton lévő PC-k, laptopok és egyéb hálózati eszközök alapértelmezett átjárójának automatikus kiválasztására használnak. Amennyiben az elsődleges router elérhetetlenné válik, a másodlagos VRRP router veszi át a Master szerepét, így biztosítva a folyamatos internetkapcsolatot.
A funkció beállítása nem igényel IT szaktudást, így bárki számára elérhető és könnyen használható. A Teltonika routerei több verzióban is elérhetőek:
Ethernet router:
Ethernet és wireless router:
Teltonika WiFi router RUTX10 ETH + AC WIFI + BT
4G/LTE routerek:
Teltonika WiFi 4G LTE router RUT241 LTE
Teltonika WiFi 4G LTE router RUT951 LTE
Teltonika WiFi 4G LTE router RUT956 LTE
Teltonika WiFi router RUTX11 4G LTE + AC WIFI + BT
Teltonika WiFi 4G LTE router RUTXR1
Teltonika WiFi router RUTX12 4G LTE + AC WIFI + BT
A routerek között olyan is van, ami kettő darab SIM kártyát is be tud fogadni, így akár sok legyet is üthetünk egy csapásra.
Ezekkel az eszközökkel nehéz melléfogni, ha fő célunk a 100%-os rendelkezésre állás.
Miért ilyen magas az ára ezeknek az eszközöknek?
Olcsó poén lenne azt mondani, hogy azért, mert 100%-os a rendelkezésre állásuk.
- Kapsz hozzájuk egy jól konfigurálható tűzfalat.
- Beépített, egy kattintással beállítható önvédelmi funkciókkal bírnak.
- Különböző letölthető programcsomagok közül választhatsz, amik bővítik a routered tudását.
- A routeren keresztül a nem Teltonika gyártmányú eszközöket és szolgáltatásokat is elérheted,
mint például: http, https, RDP, VNC stb…